• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Зарахування дітей до дитячого садка без обов'язкових щеплень

Зарахування дітей до дитячого садка без обов'язкових щеплень

2021-06-29

/Files/images/щеплення.jpg

Зарахування дітей до дитячого садка без обов'язкових щеплень

На запитання відповідає Олена Швачова, головний спеціаліст відділу дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України

Чи можуть не вакциновані діти відвідувати дитячий садок? Якщо не можуть, то на якій підставі?

Діти, яких не вакцинували згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні, НЕ МОЖУТЬ ВІДВІДУВАТИ ЗАКЛАД ОСВІТИ. Таку норму містить стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645-III (далі— Закон №1645-III).

/Files/images/щеплення 3.png

Дитину вакцинують після медичного огляду, якщо немає медичних протипоказань (ч.6 ст.12 Закону №1645-III).

Якщо дитина мала медичні протипоказання до вакцинації, іїї вакцинували не за календарем щеплень, то з огляду на епідемічну ситуацію вона може відвідувати заклад освіти, якщо так вирішить консиліум лікарів.

Зараховуйте дитину за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я із висновком проте, що вона може відвідувати заклад освіти (абз.3. п.9 Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою КМУ від 12.03.2003 №305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 №86). Лікар-педіатр видає таку довідку за результатами медичного огляду дитини, якщо:

· немає медичних протипоказань перебувати в закладі освіти;

· вакцинована згідно зкалендарем щеплень і не контактувала з інфекційними хворими або бактеріоносіями.

Форму здобуття освіти для дітей без щеплень визначають місцеві органи управління освітою, керівники закладів освіти, батьки або інші законні представники дитини.

Батьки або інші законні представники, відповідають згідно із законом, якщо порушують права і обмежують інтереси дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання; не виконують та ухиляються від виконання батьківських обов’язків (ч.6 ст.12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 №2402-III).

Окрім того, здобувачі освіти зобов’язані:

· поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

· відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточення, довкілля (ч.3 ст.53 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 №2145-VIII).

Тобто кожен повинен піклуватися нелише про здоров’я власне, а й оточення. Тому заборона дітям без щеплень відвідувати заклад освіти не суперечить нормам Конституції України. Вона спрямована на їх реалізацію, зокрема статті 3.

ДО ВІДОМА

Що постановив Верховний Суд

У постанові від 10.03.2021 у справі №331/5291/19 (провадження №61-17335св20) Верховний Суд зазначив, що індивідуальне право/інтерес відмовитися від щеплення матір’ю дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти, протиставляється загальному праву/інтересу суспільства, інших батьків та їх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення, зокрема перед направленням дітей до закладу освіти для здобуття освіти. Унаслідок встановлення такого балансу досягається мета — загальне благо у формі права на безпеку та охорону здоров’я, що гарантовано статтями 3,27 та 49 Конституції України.

Держава, установивши заборону відвідувати заклад освіти дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й нещепленої дитини.

Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту.

Кiлькiсть переглядiв: 40

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031